Šetrenie na potravinách

V každej domácnosti je najväčšou položkou vo finančnom rozpočte práve nakupovanie potravín. V obchode s potravinami minieme peňazí najviac. Štvorčlenná rodina minie približne šesto eur mesačne na nákup potravín. To si nemôžu dovoliť ani chodenie do rôznych reštaurácií. Míňanie na potraviny trápi veľa ľudí. Ľudia by si chceli aj niečo odkladať, no na konci mesiaca majú ledva na nákup základných surovín v potravinách. Ani nakupovanie naraz na celý mesiac v šetrení nepomáha. Skúšala som to, tak viem, o čom hovorím. Nákupy v potravinách však viete trochu obmedziť. Aby ste neminuli celú výplatu hneď v prvý týždeň, vynechajte kupovanie veľa rôzneho mäsa alebo sladkostí.

potraviny

Sladkosti deti milujú, no mali by ste ich kupovať kontrolovane a s rozumom. Deti by chceli v obchodoch všetko, čo je drahé. Aj ja musím premýšľať nad tým, akú sladkosť svojim deťom môžem kúpiť a čo už nie. Niekedy majú také smutné očká, že sa aj tak nad nimi zľutujem a predsa im nejakú drahšiu sladkosť kúpim. No, potom sa musíme uskromniť v iných jedlách. Mnohokrát mávame len cestoviny s rajčinami alebo jednoduchšie jedlá, ktoré navarím aj na dva dni. Trojdňové jedlá už nekonzumujeme. To sa týka všetkého vareného. Nie že by to bolo pokazené, ale už nám to nejde dole krkom.

nákup

Varím buď každý deň alebo aj každý druhý deň. A aj tak miniem šesto eur za mesiac na potraviny. Stále sa snažím šetriť financie z potravinovej peňaženky, no príde posledný týždeň a už čakám na výplatu. No, nie je to problém len v našej rodine. Tento problém trápi veľmi veľa domácností. Ako teda by ste vedeli trochu peňazí predsa len usporiť? Vždy nakupujte potraviny, ktoré sa nachádzajú na spodku regálov alebo aj navrchu regálom. V úrovni vašich očí sú tie najdrahšie položky v nákupnom zozname. Ušetríte aj tým, že nebudete tak často kupovať polotovary alebo aj zeleninu. Zelenina je potrebná k zdravému životnému štýlu, no je aj veľmi drahá.